ZSZ Staszic CKU Ostroda - Uczniowie Staszica wolontariuszami podczas ŚDM
 • 1 NOWOŚCI "STASZICA"!!!
  technik mechanik, technik logistyk, ślusarz, magazynier-logistyk, mechanik monter maszyn i urządzeń, operator obrabiarek skrawających
 • 2 NOWOŚCI "STASZICA"!!!
  krawiec (krawiectwo jachtowe), tapicer (tapicerstwo jachtowe), technik mechanik (budowa i projektowanie jachtów), szkutnik (patent sternika motorowodnego)
 • 3 NOWOŚCI "STASZICA"!!!
  technik chłodnictwa i klimatyzacji, technik logistyk, technik mechanik, operator maszyn i urządzeń przemysłu spożywczego, magazynier logistyk
 • 4 NOWOŚCI "STASZICA"!!!
  monter zabudowy i robót wykończeniowych, monter sieci i instalacji sanitarnych, dekarz
 • 5 NOWOŚCI "STASZICA"!!!
  gwarancja zatrudnienia u naszych partnerów
baner
35,10,0,50,1
25,600,60,1,2000,5000,25,800
90,150,0,50,12,30,50,1,70,12,1,50,1,1,0,5000
0,1,1,1,0,38,15,5,2,1,0,20,0,0

Uczniowie Staszica wolontariuszami podczas ŚDM

brzegi 1W dniach 26.07- 01.08. br. 14 uczniów z klas zawodowych (uczestnicy OHP) pod opieką Teresy Wojtowicz, komendanta HP14-10 w Ostródzie wzięło udział w pielgrzymce do Krakowa organizowanej przez Warmińsko – Mazurską Wojewódzką Komendę OHP w Olsztynie i Komendę Główną OHP w Warszawie.

Młodzież w pierwszych dniach zatrzymała się w Ośrodku Szkolenia i Wychowania w Trzebini, w której odbyło się szkolenie z zakresu pierwszej pomocy przedmedycznej prowadzone przez Maltańską Służbę Medyczną. Szkolenie miało na celu przygotowanie ochotników do wolontariatu podczas Światowych Dni Młodzieży.

Po trzech dniach edukacji zarówno teoretycznej, jak i praktycznej uczniowie wyjechali do miasteczka namiotowego w Niepołomicach. Po zakwaterowaniu, wspólnie z wychowawcami udali się do miejsc wydarzeń centralnych w Brzegach, w których zostali przydzieleni do patroli medycznych. W każdym z patroli znajdowali się profesjonalni ratownicy medyczni. To oni dzielili się swoją wiedzą i doświadczeniem z młodymi wolontariuszami. Młodzież podczas pracy miała do czynienia z wieloma przypadkami wymagającymi niezwłocznej pomocy medycznej. Wśród najczęstszych interwencji znalazły się: omdlenia, złamania, oparzenia słoneczne, a nawet zatrzymania akcji krążeniowo – oddechowej.

Nasza młodzież pod każdym względem spisała się perfekcyjnie. Z wielkim zaangażowaniem i dumą niosła pomoc potrzebującym. Za trud włożony w wykonywaną pracę została doceniona otrzymując uroczyste podziękowania i certyfikaty potwierdzające posiadanie kwalifikacji z zakresu pierwszej pomocy przedmedycznej, które osobiście wręczył Komendant Główny OHP, pan Marek Surmacz. Zdobyte umiejętności zapewne niejednokrotnie przydadzą się uczniom w codziennym życiu.

Dla uczestników udział w Światowych Dniach Młodzieży był niesamowitym przeżyciem, który zapewne pozostawi wspomnienia na całe życie. Uczestniczenie we wspólnym czuwaniu z Ojcem Świętym było także wyjątkowym doświadczeniem, pełnym skupienia i radości. Była to okazja do wspólnej modlitwy, refleksji, zadumy, ale także do pełnej entuzjazmu zabawy w bogactwie różnorodności języków, narodowości i ras, setek tysięcy uczestników ŚDM ze wszystkich zakątków świata. Pomimo upału i zmęczenia duch radości i młodzieńczego zapału udzielił się każdemu.

Wolontariusze szczęśliwi i spełnieni powrócili do swoich domów, wspominając krótko: „Było WARTO! Przeżyliśmy najpiękniejszą przygodę w życiu”.

Galeria zdjęć


Copyright © 2018. ZSZ Staszic CKU Rights Reserved.


Facebook