ZSZ Staszic CKU Ostroda - "Staszic" ... na różowo
 • 1 NOWOŚCI "STASZICA"!!!
  technik mechanik, technik logistyk, ślusarz, magazynier-logistyk, mechanik monter maszyn i urządzeń, operator obrabiarek skrawających
 • 2 NOWOŚCI "STASZICA"!!!
  krawiec (krawiectwo jachtowe), tapicer (tapicerstwo jachtowe), technik mechanik (budowa i projektowanie jachtów), szkutnik (patent sternika motorowodnego)
 • 3 NOWOŚCI "STASZICA"!!!
  technik chłodnictwa i klimatyzacji, technik logistyk, technik mechanik, operator maszyn i urządzeń przemysłu spożywczego, magazynier logistyk
 • 4 NOWOŚCI "STASZICA"!!!
  monter zabudowy i robót wykończeniowych, monter sieci i instalacji sanitarnych, dekarz
 • 5 NOWOŚCI "STASZICA"!!!
  gwarancja zatrudnienia u naszych partnerów
baner
35,10,0,50,1
25,600,60,1,2000,5000,25,800
90,150,0,50,12,30,50,1,70,12,1,50,1,1,0,5000
0,1,1,1,0,38,15,5,2,1,0,20,0,0

"Staszic" ... na różowo

rak piersiPaździernik jest miesiącem, w którym różowy kolor odgrywa szczególne znaczenie. Różowa Wstążką to program profilaktyczno-edukacyjny, którego celem jest podnoszenie świadomości i edukacji w zakresie profilaktyki raka piersi.

„Staszic” , każdego roku aktywnie wspiera program, czego wyrazem jest wiele działań podejmowanych przez uczniów, nauczycieli i pracowników szkoły.

W ramach zastępstw doraźnych, nauczyciel świetlicy Pan Maciej Księżopolski prowadził lekcje nt. Profilaktyki Raka piersi i szyjki   macicy.

Cyklicznie zajęcia nt. Profilaktyki raka piersi i szyjki macicy dla uczniów prowadził, w ramach przedmiotu - wychowanie do życia w rodzinie, nauczyciel przedmiotu - pan Cezary Przybyszewski .

27 października 2016 roku Zespół do spraw profilaktyki zorganizował spotkanie dla uczniów naszej szkoły z klasy 2 ie, 2 fk, 2 tlf, 3 tla oraz 3 taf z „Amazonkami” z Ostródzkiego Towarzystwa Amazonek, Panią Małgorzatą Ingielewicz i Panią Ewą Wawrzonkowską. Celem spotkania było zaznajomienie uczniów z problematyką osób po leczeniu raka piersi oraz możliwościami ich powrotu do normalnego życia. Warsztaty z paniami były na tyle interesujące, że Zespół do spraw profilaktyki postanowił, rozszerzyć edukację dla zainteresowanych uczniów o indywidualne zajęcia dotyczące profilaktyki raka piersi prowadzone przez Panie z Ostródzkiego Towarzystwa Amazonek.

Społeczność szkolna miała możliwość wzbogacenia wiedzy o materiał zaprezentowany w gazetce wyeksponowanej na korytarzu szkolnym, opracowany autorsko przez Zespół do spraw profilaktyki. W ramach kampanii rozdawane były materiały informacyjne w formie ulotek dla uczniów oraz ich rodziców/opiekunów prawnych m.in. podczas zebrania z rodzicami.

„Raka nie da się pokonać w pojedynkę. Uda nam się jedynie wtedy, gdy połączymy nasze siły”

Evelyn H. Lauder

Galeria zdjeć

Copyright © 2018. ZSZ Staszic CKU Rights Reserved.


Facebook