ZSZ Staszic CKU Ostroda - „Pierwsze koty za płoty” czyli otrzęsiny klas pierwszych
 • 1 NOWOŚCI "STASZICA"!!!
  technik mechanik, technik logistyk, ślusarz, magazynier-logistyk, mechanik monter maszyn i urządzeń, operator obrabiarek skrawających
 • 2 NOWOŚCI "STASZICA"!!!
  krawiec (krawiectwo jachtowe), tapicer (tapicerstwo jachtowe), technik mechanik (budowa i projektowanie jachtów), szkutnik (patent sternika motorowodnego)
 • 3 NOWOŚCI "STASZICA"!!!
  technik chłodnictwa i klimatyzacji, technik logistyk, technik mechanik, operator maszyn i urządzeń przemysłu spożywczego, magazynier logistyk
 • 4 NOWOŚCI "STASZICA"!!!
  monter zabudowy i robót wykończeniowych, monter sieci i instalacji sanitarnych, dekarz
 • 5 NOWOŚCI "STASZICA"!!!
  gwarancja zatrudnienia u naszych partnerów
baner
35,10,0,50,1
25,600,60,1,2000,5000,25,800
90,150,0,50,12,30,50,1,70,12,1,50,1,1,0,5000
0,1,1,1,0,38,15,5,2,1,0,20,0,0

„Pierwsze koty za płoty” czyli otrzęsiny klas pierwszych

dsc07739

15 listopada klasy pierwsze uczestniczyły w otrzęsinach. Odbyły się one na sali gimnastycznej „Staszica”. Uroczystość rozpoczęła się uczczeniem pamięci naszego patrona – Stanisława Staszica, który 6 listopada obchodził swoje urodziny. Następnie reprezentanci klas pierwszych złożyli uroczyste ślubowanie na sztandar szkoły.

Po części oficjalnej nastąpiła część w której odbyły się otrzęsiny klas pierwszych. Klasy zaprezentowały w różnoraki sposób kierunki w których się kształcą. Potem Pierwszaki - Kociaki brały udział w różnych konkurencjach np. „spacer farmera” – czyli zbieranie ziemniaków na czas, które wcześniej „Pan Wiesiu” posadził na sali gimnastycznej. Inna konkurencja pod hasłem „trzep mocniej” miała na celu ubicie na sztywno piany z białek jajek. Wszystko byłoby ok. gdyby nie to, że niektórzy uczniowie nie wiedzieli, że najpierw trzeba oddzielić białko od żółtka. Nasze kotki świetnie sobie radziły podczas grupowego śpiewania przebojów disco polo. Wychowawcy klas pierwszych również mieli do wykonania nie łatwe zadanie, musieli wykazać się giętkim językiem podczas literowania niezwykle trudnych wyrazów np. konstantynopolitaneczka. Konkurencji było jeszcze kilka. Walka wyrównana. Impreza była udana. Progi naszej szkoły czekają na nowe Kociaki !!!

Galeria zdjęć

Copyright © 2018. ZSZ Staszic CKU Rights Reserved.


Facebook