ZSZ Staszic CKU Ostroda - NAGRODA ODEBRANA!
 • 1 NOWOŚCI "STASZICA"!!!
  technik mechanik, technik logistyk, ślusarz, magazynier-logistyk, mechanik monter maszyn i urządzeń, operator obrabiarek skrawających
 • 2 NOWOŚCI "STASZICA"!!!
  krawiec (krawiectwo jachtowe), tapicer (tapicerstwo jachtowe), technik mechanik (budowa i projektowanie jachtów), szkutnik (patent sternika motorowodnego)
 • 3 NOWOŚCI "STASZICA"!!!
  technik chłodnictwa i klimatyzacji, technik logistyk, technik mechanik, operator maszyn i urządzeń przemysłu spożywczego, magazynier logistyk
 • 4 NOWOŚCI "STASZICA"!!!
  monter zabudowy i robót wykończeniowych, monter sieci i instalacji sanitarnych, dekarz
 • 5 NOWOŚCI "STASZICA"!!!
  gwarancja zatrudnienia u naszych partnerów
baner
35,10,0,50,1
25,600,60,1,2000,5000,25,800
90,150,0,50,12,30,50,1,70,12,1,50,1,1,0,5000
0,1,1,1,0,38,15,5,2,1,0,20,0,0

NAGRODA ODEBRANA!

warsztaty z robotyki CYFROWOBEZPIECZNY „STASZIC” PROGRAMUJE.

Młodzież naszej szkoły odebrała nagrodę za zajęcie II miejsca w ogólnopolskim konkursie Jesteśmy Cyfrowobezpieczni! – edycja 2016. Jego organizatorem jest Stowarzyszenie „Miasta w Internecie” w ramach projektu Cyfrowobezpieczni.pl – Bezpieczna Szkoła Cyfrowa. Nagrodą był tygodniowy obóz edukacyjny w pięknym Tarnowie /woj. małoolskie/, który trwał od 21 do 27 listopada 2016r.

W trakcie obozu zorganizowano dla uczniów m.in.: zajęcia z robotyki prowadzone przez firmę KreaTech, zajęcia z programowania oraz warsztaty fotografii. Młodzież miała również okazję poznać Baltie – bezpłatny, innowacyjny program uczący programowania, który rozbudza wyobraźnie twórczą, uczy logicznego myślenia i pokazuje jak kreatywnie wykorzystywać możliwości komputera.

Dziesięcioosobowa grupa uczniów wzięła udział w warsztatach „Godzina dźwięku” w siedzibie RPM Sound&Voices - lidera nagrań dźwiękowych w Polsce, w trakcie których została wyprodukowana pocztówka dźwiękowa obozu. Piętnaście osób mogło w tym czasie sprawdzić swoją sprawność fizyczną, wspinając się na 15-metrową ściankę.

W czasie siedmiu dni pobytu w Tarnowie uczniowie uczestniczyli także w ciekawych zajęciach z zakresu kompetencji cyfrowych takich jak: wyszukiwanie informacji, korzystanie z platform edukacyjnych i zasobów multimedialnych, narzędzi Google oraz w zajęciach z bezpieczeństwa cyfrowego.

Nie zabrakło w programie innych atrakcji takich jak np. cyfrowa gra miejska połączona ze zwiedzaniem historycznej starówki miasta Tarnowa. Zabawa była przednia.

Uczniowie „Staszica” z obozu wrócili pełni wrażeń, uśmiechu i zadowolenia: „Moglibyśmy zostać dłużej, bo zajęcia były ciekawe i kreatywne. Sporo nauczyliśmy się w czasie warsztatów, pracowaliśmy samodzielnie i w grupach. Chętnie wrócilibyśmy do Tarnowa” – to jedna z wypowiedzi uczestników.

Przed nami kolejna edycja konkursu – kto wie, może tym razem wygramy pracownię komputerową J POWODZENIA!

 

Źródło informacji: Wioletta Malecka

Zdjęcia: Wioletta Malecka

Galeria zdjęć

Copyright © 2019. ZSZ Staszic CKU Rights Reserved.


Facebook