ZSZ Staszic CKU Ostroda - Jasełka „Gdzie jest Betlejem ?”
 • 1 Zawodowy zawrót głowy
  Technik mechanik
 • 2 Zawodowy zawrót głowy
  Technik usług fryzjerskich
 • 3 Zawodowy zawrót głowy
  Technik architektury krajobrazu
 • 4 Zawodowy zawrót głowy
  Technik logistyk - możliwość wyboru specjalności wojskowej i inne koniecznie sprawdź
 • 5 A w czasie wolnym ...
  rozrywka
baner
35,10,0,50,1
25,600,60,1,2000,5000,25,800
90,150,0,50,12,30,50,1,70,12,1,50,1,1,0,5000
0,1,1,1,0,38,15,5,2,1,0,20,0,0

Jasełka „Gdzie jest Betlejem ?”

dsc08576 Jasełka przygotowane przez panią Elżbietę Kujawę 13 grudnia obejrzeli rodzice uczniów naszej szkoły.

W tym roku pani Elżbieta Kujawa wraz z Wiktorią Ampulską, Weroniką Malik, Maciejem Płoskim, Tobiaszem Wojtowiczem, Pauliną Oleszkiewicz, Michałem Kłosowskim, Wiktorią Grotkowską, Mateuszem Laskowskim, Pauliną Laskowską, Gabrysią Siudzińską, Agatą Kijewską, Tomaszem Sieradzkim, Oskarem Kazimierskim i Kubą Czosnowskim wystawiła sztukę pt. „Gdzie jest Betlejem?”

Sztuka ukazuje realia współczesnego świata: powierzchowność naszych przeżyć i laicyzację Świąt Bożego Narodzenia, podczas których w cieniu tradycji ginie istota święta – przyjęcie prawdy o narodzeniu Boga – Człowieka i Jego nauki miłości.

Akt I przedstawia zimny blask salonów: obłuda i sprawy doczesne zagłuszają sumienie, które jest obojętne wobec Bożej miłości. Akt II to prostota i pokora, chociaż zarysowana grzechem i słabością, ale właśnie tu można odnaleźć betlejemską szopkę.

Rodzicom bardzo podobało się przedstawienie i gromkimi brawami nagrodzili aktorów. Jasełka będą wystawiane jeszcze 20 grudnia. Obejrzą je wtedy i poczują smak zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia uczniowie naszej szkoły.

Dziękujemy pani E. Kujawie i wszystkim uczennicom i uczniom, którzy wzięli udział w przedstawieniu.

Gratulujemy talentu aktorskiego i odwagi.

Oprawę muzyczną zapewnili Dominika Wilków i niezastąpiony Kacper Kwiatkowski

Galeria zdjęć

Copyright © 2017. ZSZ Staszic CKU Rights Reserved.


Facebook