ZSZ Staszic CKU Ostroda - Dzień Bezpiecznego Internetu
 • 1 NOWOŚCI "STASZICA"!!!
  technik mechanik, technik logistyk, ślusarz, magazynier-logistyk, mechanik monter maszyn i urządzeń, operator obrabiarek skrawających
 • 2 NOWOŚCI "STASZICA"!!!
  krawiec (krawiectwo jachtowe), tapicer (tapicerstwo jachtowe), technik mechanik (budowa i projektowanie jachtów), szkutnik (patent sternika motorowodnego)
 • 3 NOWOŚCI "STASZICA"!!!
  technik chłodnictwa i klimatyzacji, technik logistyk, technik mechanik, operator maszyn i urządzeń przemysłu spożywczego, magazynier logistyk
 • 4 NOWOŚCI "STASZICA"!!!
  monter zabudowy i robót wykończeniowych, monter sieci i instalacji sanitarnych, dekarz
 • 5 NOWOŚCI "STASZICA"!!!
  gwarancja zatrudnienia u naszych partnerów
baner
35,10,0,50,1
25,600,60,1,2000,5000,25,800
90,150,0,50,12,30,50,1,70,12,1,50,1,1,0,5000
0,1,1,1,0,38,15,5,2,1,0,20,0,0

Dzień Bezpiecznego Internetu

dokumentacja iie 12„Razem zmieniamy internet na lepsze” – pod tym hasłem 7 lutego, po raz 13 w Polsce i w ponad stu krajach na świecie, obchodzony jest Dzień Bezpiecznego Internetu (DBI) poświęcony bezpieczeństwu dzieci i młodzieży w sieci. Staszic przyłączył się do świętowania tego dnia - 8 lutego, aby podkreślić rolę użytkownika sieci w budowaniu bezpiecznego i przyjaznego środowiska online.

DBI obchodzony jest z inicjatywy Komisji Europejskiej od 2004 roku, a głównym celem jest promocja działań na rzecz bezpiecznego i pozytywnego wykorzystywania zasobów internetowych przez dzieci i młodzież.

W czasie „Staszicowych” DBI zaznajamialiśmy społeczność szkolną z problematyką bezpieczeństwa młodzieży w Internecie, przypomnieliśmy wypracowany wspólnie Dekalog Intenauty. Dzień ten jest częścią integralną projektu, w którym uczestniczy szkoła CYFROWOBEZPIECZNI – Bezpieczna Szkoła. Zabawa uczy - powiedzenie to świetnie sprawdziło się w „Staszicu”, gdzie przez zabawę (grę dydaktyczną) przypomnieliśmy sobie podstawowe pojęcia zwiazane z bezpieczeństwem w Internecie. Rywalizowaliśmy ze sobą rozwiązując zagadki, krzyżówki, układając rebusy i wierszyki na temat związany z bezpiecznym internetem. Każda klasa stworzyła plakat na temat bezpieczeństwa online, który zostanie zaprezentowany na wystawie podsumowującej DBI.

Co nam dała ta gra? W sposób aktywny i twórczy uczestniczyliśmy w zajęciach, stwierdziliśmy, że potrafimy komunikować się z kolegami i współpracować z nimi. Przypomnieliśmy sobie Szkolne Zasady Bezpieczeństwa oraz podstawowe pojęcia związane z bezpieczeństwem w Internecie.

Wyniki „grywalizacji” wkrótce.

Galeria zdjęć

Copyright © 2018. ZSZ Staszic CKU Rights Reserved.


Facebook