ZSZ Staszic CKU Ostroda - Pierwsze uliczne 3D w Ostródzie
 • 1 NOWOŚCI "STASZICA"!!!
  technik mechanik, technik logistyk, ślusarz, magazynier-logistyk, mechanik monter maszyn i urządzeń, operator obrabiarek skrawających
 • 2 NOWOŚCI "STASZICA"!!!
  krawiec (krawiectwo jachtowe), tapicer (tapicerstwo jachtowe), technik mechanik (budowa i projektowanie jachtów), szkutnik (patent sternika motorowodnego)
 • 3 NOWOŚCI "STASZICA"!!!
  technik chłodnictwa i klimatyzacji, technik logistyk, technik mechanik, operator maszyn i urządzeń przemysłu spożywczego, magazynier logistyk
 • 4 NOWOŚCI "STASZICA"!!!
  monter zabudowy i robót wykończeniowych, monter sieci i instalacji sanitarnych, dekarz
 • 5 NOWOŚCI "STASZICA"!!!
  gwarancja zatrudnienia u naszych partnerów
baner
35,10,0,50,1
25,600,60,1,2000,5000,25,800
90,150,0,50,12,30,50,1,70,12,1,50,1,1,0,5000
0,1,1,1,0,38,15,5,2,1,0,20,0,0

Pierwsze uliczne 3D w Ostródzie

img 1191 2 Obrazy 3D powstające na powierzchni poziomej i pionowej są bardzo młodą  dziedziną sztuki współczesnej, określaną również jako graffiti 3D. Jako że w Ostródzie nikt nie podjął się tego zadnia, nasza szkoła postanowiła uatrakcyjnić czas spędzany w murach naszej szkoły. Dzięki temu powstał projekt namalowania graffiti 3D przed wejściem do budynku. Autorki – Paulina, Jagoda i Wiktoria - namalowały wyrastające „drapacze chmur”, które mają symbolizować nowoczesność, inwestycję w przyszłość i potęgę tkwiącą w Waszych umysłach – „wystarczy tylko chcieć…”.

Z pozoru to zwykłe graffiti namalowane na placu szkolnym, swoją oryginalność zyskuje dopiero wtedy, kiedy staniemy pod odpowiednim kątem i spojrzymy na nie przez obiektyw aparatu fotograficznego. Ulegamy złudzeniu optycznemu, a obraz nabiera głębi i trójwymiarowości. Tak wykonany rysunek, umieszczony na płaskiej powierzchni, na pierwszy rzut oka nie robi większego wrażenia. Gdy spojrzymy na dzieło pod odpowiednim kątem, rysunek „urośnie”, nabierze kształtów i wymiarów. Daje to niesamowity efekt, zwłaszcza, jeśli ktoś wykona nam zdjęcie.

Jak to jest możliwe? Nasze oko odbiera obrazy 3D inaczej niż obiektyw aparatu fotograficznego. Gdy staniemy w dowolnym miejscu na malowidle, a nasz obiektyw odpowiednio ustawimy, to na fotografii będziemy wkomponowani w panoramę budynków. W ten sposób powstaje imponujące zdjęcie, na którym możemy sięgnąć nieba, stojąc na „drapaczach chmur”. Po zrobieniu fotografii ludzie są zawsze zaskoczeni i zdziwieni efektem trójwymiarowości. Widzą w tym magię, iluzję.

Jest to projekt interakcyjny, na tle którego można się fotografować, wspaniale się przy tym bawiąc. Już wkrótce ogłosimy konkurs na najlepszą fotografię. Warto uruchomić wyobraźnię i wykonać próbne fotki…

Galeria zdjęć

Copyright © 2018. ZSZ Staszic CKU Rights Reserved.


Facebook