ZSZ Staszic CKU Ostroda - Pasowanie na ucznia zawodu rzemieślniczego
 • 1 Zawodowy zawrót głowy
  Technik mechanik
 • 2 Zawodowy zawrót głowy
  Technik usług fryzjerskich
 • 3 Zawodowy zawrót głowy
  Technik architektury krajobrazu
 • 4 Zawodowy zawrót głowy
  Technik logistyk - możliwość wyboru specjalności wojskowej i inne koniecznie sprawdź
 • 5 A w czasie wolnym ...
  rozrywka
baner
35,10,0,50,1
25,600,60,1,2000,5000,25,800
90,150,0,50,12,30,50,1,70,12,1,50,1,1,0,5000
0,1,1,1,0,38,15,5,2,1,0,20,0,0

Pasowanie na ucznia zawodu rzemieślniczego

dsc 8375 20 października 2017r. w Zespole Szkół Zawodowych im. Stanisława Staszica i Centrum Kształcenia Ustawicznego w Ostródzie odbyła się uroczystość „pasowania na ucznia zawodu rzemieślniczego” oraz „wyzwolenia na czeladnika”.

Organizatorem uroczystości, we współpracy ze „Staszicem”, był Cech Rzemieślników i Przedsiębiorców w Ostródzie. Jest to kultywacja tradycji „pasowania na ucznia zawodu rzemieślniczego” i „wyzwalania na czeladnika”, istniejąca i organizowana przez Rzemiosło od ponad 700 lat.

„Pasowania na ucznia” i „wyzwolenia na czeladnika” dokonał, Szablą Kilińskiego (Szabla Kilińskiego –najwyższe odznaczenie Rzemieślnicze przyznawane przez Związek Rzemiosła od 2000 roku), Starszy Cechu Andrzej Siwczak.

Zaszczytu pasowania na ucznia w zawodzie rzemieślniczym dostąpiło 50 uczniów w takich zawodach jak: mechanik pojazdów samochodowych, fryzjer, cukiernik, elektryk, lakiernik, monter zabudowy i robót wykończeniowych w budownictwie, fotograf, elektromechanik pojazdów samochodowych, ślusarz, operator obrabiarek skrawających, monter sieci i instalacji sanitarnych oraz stolarz.

Świadectwo czeladnicze, z rąk Starszego Cechu pana Andrzeja Siwczaka, otrzymali czeladnicy w zawodach: mechanik pojazdów samochodowych, stolarz, elektryk, cukiernik, ślusarz, monter sieci, instalacji i urządzeń sanitarnych, fryzjer i lakiernik. 

W tej pięknej uroczystości uczestniczyli zaproszeni goście i uczniowie „Staszica”. Wśród zaproszonych gości byli między innymi: Starosta Ostródzki Andrzej Wiczkowski, Prezes Warmińsko - Mazurskiej Izby Rzemieślniczej i Przedsiębiorczości w Olsztynie Antoni Górski, Dyrektor Warmińsko- Mazurskiej Izby Rzemieślniczej i Przedsiębiorczości w Olsztynie Mieczysław Królicki, Komendant Hufca Pracy w Ostródzie Teresa Wojtowicz, Dyrektor „Staszica” Anna Teodorowicz, Kierownik Szkolenia Praktycznego ze „Staszica” Piotr Kaszczyński, rzemieślnicy, rodzice, nauczyciele i uczniowie „Staszica”.

Nad organizacją tej pięknej uroczystości czuwała Dyrektor Cechu Rzemieślników i Przedsiębiorców w Ostródzie Sylwia Tumińska.

Galeria zdjęć

Copyright © 2017. ZSZ Staszic CKU Rights Reserved.


Facebook