ZSZ Staszic CKU Ostroda - Święto Szkoły – otrzęsiny klas pierwszych
 • 1 Zawodowy zawrót głowy
  Technik mechanik
 • 2 Zawodowy zawrót głowy
  Technik usług fryzjerskich
 • 3 Zawodowy zawrót głowy
  Technik architektury krajobrazu
 • 4 Zawodowy zawrót głowy
  Technik logistyk - możliwość wyboru specjalności wojskowej i inne koniecznie sprawdź
 • 5 A w czasie wolnym ...
  rozrywka
baner
35,10,0,50,1
25,600,60,1,2000,5000,25,800
90,150,0,50,12,30,50,1,70,12,1,50,1,1,0,5000
0,1,1,1,0,38,15,5,2,1,0,20,0,0

Święto Szkoły – otrzęsiny klas pierwszych

dsc 124913 listopada  2017 roku obchodziliśmy Święto Szkoły. Był to dzień w którym uczczono pamięć naszego patrona – Stanisława Staszica. Na apelu została przybliżona sylwetka Stanisława Staszica. Uczniowie klas pierwszych podczas uroczystości ślubowania zostali oficjalnie przyjęci w poczet uczniów Zespołu Szkół Zawodowych i Centrum Kształcenia Ustawicznego w Ostródzie. Ślubowali na sztandar szkoły, że staną się godnymi jej tradycji, będą sumiennie wypełniać obowiązki ucznia oraz szanować symbolikę i tradycje szkoły.

Po uroczystym ślubowaniu odbyły się tradycyjne otrzęsiny klas pierwszych zwane w naszej szkole  „Dniem Kota”. Otrzęsiny rozpoczęły się ok. godziny 10:00.. Klasy pierwsze zaprezentowały zawody w których się kształcą. Przedstawiciele pierwszaków otrzymali ogonki i uszy, które na koniec imprezy zostały im obcięte. Następnie uczestnicy otrzęsin brali udział w różnych konkursach. Między innymi trzeba było wykazać się zdolnościami muzycznymi, sprawnością fizyczną i wiedzą na temat szkoły. Największą frajdę mieli uczniowie podczas karmienia swoich wychowawców niezbyt smakowitą, mleczną papką. Wychowawcy mieli nietęgie miny kiedy ich wychowankowie zrobili z nich mumie  owijając ich  papierem toaletowym. 

Poprzez przeprowadzone próby uczniowie klas pierwszych  udowodnili, że zasługują na to by stać się członkami naszej szkolnej społeczności. Od tego momentu stali  się pełnoprawnymi uczniami Zespołu Szkół Zawodowych im. Stanisława Staszica i Centrum Kształcenia Ustawicznego.

Galeria zdjeć

Copyright © 2018. ZSZ Staszic CKU Rights Reserved.


Facebook