ZSZ Staszic CKU Ostroda - KGW Naprom
 • 1 NOWOŚCI "STASZICA"!!!
  technik mechanik, technik logistyk, ślusarz, magazynier-logistyk, mechanik monter maszyn i urządzeń, operator obrabiarek skrawających
 • 2 NOWOŚCI "STASZICA"!!!
  krawiec (krawiectwo jachtowe), tapicer (tapicerstwo jachtowe), technik mechanik (budowa i projektowanie jachtów), szkutnik (patent sternika motorowodnego)
 • 3 NOWOŚCI "STASZICA"!!!
  technik chłodnictwa i klimatyzacji, technik logistyk, technik mechanik, operator maszyn i urządzeń przemysłu spożywczego, magazynier logistyk
 • 4 NOWOŚCI "STASZICA"!!!
  monter zabudowy i robót wykończeniowych, monter sieci i instalacji sanitarnych, dekarz
 • 5 NOWOŚCI "STASZICA"!!!
  gwarancja zatrudnienia u naszych partnerów
baner
35,10,0,50,1
25,600,60,1,2000,5000,25,800
90,150,0,50,12,30,50,1,70,12,1,50,1,1,0,5000
0,1,1,1,0,38,15,5,2,1,0,20,0,0

KGW Naprom

dsc 064022 października w Pracowni Ćwiczeń Praktycznych odbyły się warsztaty dotyczące wiedzy o produktach tradycyjnych i regionalnych. Warsztaty dedykowane były uczniom klas pierwszych w zawodzie kucharz. Warsztaty zostały przeprowadzone prze Koło Gospodyń Wiejskich z Napromu.

Zajęcia zorganizowane były w ramach  operacji „Lokalne, regionalne i tradycyjne - szansą dla Kół Gospodyń Wiejskich". Projekt realizowany jest przez Fundację „Europejski Fundusz Rozwoju Wsi Polskiej” we współpracy z Polską Izbą Produktu Regionalnego i Lokalnego.

W czasie zajęć uczniowie zapoznali się z działaniami KGW Naprom, a przede wszystkim pod opieką nauczyciela zawodu razem z Paniami  przygotowywali potrawy. Uczestnicy warsztatów przygotowali zupę krem z dyni, paszteciki drożdżowo-kruche z mięsem i rogaliki z dżemem.

Zajęcia były bardzo interesujące dla obu stron. Panie z Napromu są miłośniczkami i pasjonatkami gotowania i chętnie przekazywały tajniki swojej wiedzy i umiejętności przyszłym kucharzom. Młodzież aktywnie uczestniczyła w zajęciach. Warsztaty zakończyły się wspólną degustacją .

Uczniowie na zakończenie zajęć otrzymali upominki oraz certyfikaty.

Wspólne gotowanie było bardzo pouczające i inspirujące, chcielibyśmy więcej takich zajęć, bo wspólne działania to najlepsza integracja różnych środowisk.

Galeria zdjęć

Copyright © 2019. ZSZ Staszic CKU Rights Reserved.


Facebook