ZSZ Staszic CKU Ostroda - Ochotniczy Hufiec Pracy
 • 1 NOWOŚCI "STASZICA"!!!
  technik mechanik, technik logistyk, ślusarz, magazynier-logistyk, mechanik monter maszyn i urządzeń, operator obrabiarek skrawających
 • 2 NOWOŚCI "STASZICA"!!!
  krawiec (krawiectwo jachtowe), tapicer (tapicerstwo jachtowe), technik mechanik (budowa i projektowanie jachtów), szkutnik (patent sternika motorowodnego)
 • 3 NOWOŚCI "STASZICA"!!!
  technik chłodnictwa i klimatyzacji, technik logistyk, technik mechanik, operator maszyn i urządzeń przemysłu spożywczego, magazynier logistyk
 • 4 NOWOŚCI "STASZICA"!!!
  monter zabudowy i robót wykończeniowych, monter sieci i instalacji sanitarnych, dekarz
 • 5 NOWOŚCI "STASZICA"!!!
  gwarancja zatrudnienia u naszych partnerów
baner
35,10,0,50,1
25,600,60,1,2000,5000,25,800
90,150,0,50,12,30,50,1,70,12,1,50,1,1,0,5000
0,1,1,1,0,38,15,5,2,1,0,20,0,0

OHP

Ochotnicze Hufce Pracy

Jednostka: Hufiec Pracy 14-10 w Ostródzie, ul. Sienkiewicza 9, tel. 89/ 646 22 56, email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Kształcenie i przygotowanie zawodowe

Jest to jednostka dochodząca z możliwością zakwaterowania w internacie, do której można kierować młodzież z terenu: m. Ostródy, powiatu ostródzkiego, iławskiego, nowomiejskiego, działdowskiego (wg. możliwości komunikacyjnych). Tutaj uczestnicy mają możliwość kontynuowania nauki i zdobycia zawodu w miejscu zamieszkania (forma tzw. dochodząca). Proces nauki i wychowania przebiega w pięciodniowym systemie nauki (od poniedziałku do piątku). Przy jednostce funkcjonuje świetlica środowiskowa OHP.

Zdobywanie wykształcenia na zasadzie uczestnictwa w OHP jest jedną z dróg uzyskiwania wiedzy ogólnej i przygotowania zawodowego w ramach polskiego systemu oświaty. Przeznaczone jest dla osób w wieku 15-18 lat, które z różnych przyczyn chcą realizować obowiązek szkolny lub obowiązek nauki łącząc go z pracą zarobkową.

Kształcenie ogólne młodzieży odbywa się na poziomie: Szkoły Branżowej I Stopnia w Zespole Szkół Zawodowych im. S. Staszica i Centrum Kształcenia Ustawicznego w Ostródzie.
Kształcenie zawodowe odbywa się zakładach pracy na podstawie umowy o pracę na statusie pracownika młodocianego w zawodach: kucharz, sprzedawca, klasa wielozawodowa (zawody rzemieślnicze: mechanik pojazdów samochodowych, lakiernik, fryzjer, stolarz, cukiernik, piekarz, fotograf, dekarz, ślusarz, monter sieci, instalacji i urządzeń sanitarnych, monter, monter zabudowy i robót wykończeniowych w budownictwie, elektryk, elektromechanik, wędliniarz, krawiec, tapicer i inne w porozumieniu z Cechem Rzemiosł i Przedsiębiorców). Ucząc się pracuje, a za pracę otrzymuje miesięczne wynagrodzenie i ma zapewnione ubezpieczenie.

Kadra pedagogiczna hufca ściśle współdziała z pracodawcami, domami rodzinnymi i szkołami. W czasie wolnym od nauki i pracy organizowane są zajęcia o charakterze kulturalnym i sportowo-rekreacyjnym.

Dla uczestników zamiejscowych znajdujących się w trudnej sytuacji materialnej oferujemy całkowicie bezpłatny pobyt w Internacie.

http://warminsko-mazurska.ohp.pl/jednostki_org/hufiec-pracy-w-ostrodzie/

Copyright © 2020. ZSZ Staszic CKU Rights Reserved.


Facebook