ZSZ Staszic CKU Ostroda - Z działalności Szkolnego Koła Wolontariatu
 • 1 Zawodowy zawrót głowy
  Technik mechanik
 • 2 Zawodowy zawrót głowy
  Technik usług fryzjerskich
 • 3 Zawodowy zawrót głowy
  Technik architektury krajobrazu
 • 4 Zawodowy zawrót głowy
  Technik logistyk - możliwość wyboru specjalności wojskowej i inne koniecznie sprawdź
 • 5 A w czasie wolnym ...
  rozrywka
baner
35,10,0,50,1
25,600,60,1,2000,5000,25,800
90,150,0,50,12,30,50,1,70,12,1,50,1,1,0,5000
0,1,1,1,0,38,15,5,2,1,0,20,0,0

Z działalności Szkolnego Koła Wolontariatu

1Szkolne Koło Wolontariatu z powodzeniem zakończyło zbiórkę darów dla mieszkańców Ośrodka Wsparcia dla Matek z Małoletnimi Dziećmi i Kobiet w Ciąży w Olsztynie. 16 maja 2017 r. przedstawiciele szkół dla dorosłych – wolontariuszka Małgorzata Woźnica, zastępca przewodniczącego Samorządu Słuchaczy Beata Brzoska, opiekun Samorządu Słuchaczy szkół zaocznych Andrzej Filipiuk i opiekunka Szkolnego Koła Wolontariatu CKU Wioletta Dawidczyk – przekazali je kierownictwu Ośrodka.

Dzięki przeprowadzonej akcji udało się nam zgromadzić m.in. odzież, pościel, ręczniki, zabawki oraz różnego rodzaju naczynia. To wszystko pomoże podopiecznym ośrodka w trudnych, pierwszych miesiącach po usamodzielnieniu.

Podczas wizyty mieliśmy okazję porozmawiać z panią kierownik Ośrodka Wsparcia Alicją Roszkowską i uzyskać wiele ciekawych informacji na temat jego funkcjonowania. Dowiedzieliśmy się m.in., że Dom jest jednostką działającą w strukturach Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Olsztynie i zapewnia całodobowy, okresowy pobyt kobietom w ciąży, matkom i innym osobom sprawującym opiekę nad małoletnimi dziećmi. Do tej pory z pomocy Ośrodka korzystały przede wszystkim osoby dotknięte przemocą w rodzinie. Placówka  swoimi działaniami zapewnia opiekę oraz zapobiega marginalizacji społecznej mieszkańców. Dom świadczy usługi w zakresie interwencyjnym, bytowym i opiekuńczo-wspomagającym. Panuje tam rodzinna atmosfera. Pracownicy biorą pod uwagę indywidualne potrzeby i rozwój osobowy swoich mieszkańców i zawsze służą pomocą. Na koniec rozmowy pani kierownik złożyła na nasze ręce pisemne podziękowania wszystkim, którzy wykazali się wrażliwością i otwartością na potrzeby mieszkańców Domu.

Warto rozpowszechniać wiedzę o takich Ośrodkach, gdyż w naszym otoczeniu mogą znaleźć się osoby potrzebujące wsparcia.

Szkolne Koło Wolontariatu szkół dla dorosłych, również w swoim imieniu, składa serdeczne podziękowania naszym słuchaczom, w tym Pani Małgorzacie Woźnica – inicjatorce akcji, pracownikom naszej szkoły oraz uczniom Staszica - szkoły młodzieżowej, którzy także włączyli się w zbiórkę. Słowa wdzięczności kierujemy również do Pani Doroty Klimaszewskiej, właścicielce salonu fryzjerskiego „Ula” w Ostródzie, za przekazane meble i inne cenne dary.

Dziękujemy i liczymy na dalsze, aktywne wspieranie naszych przedsięwzięć.

galeria zdjęć

Copyright © 2017. ZSZ Staszic CKU Rights Reserved.


Facebook