ZSZ Staszic CKU Ostroda - MIŁOŚĆ W RODZINIE NIGDY NIE ZGINIE!!!
 • 1 NOWOŚCI "STASZICA"!!!
  technik mechanik, technik logistyk, ślusarz, magazynier-logistyk, mechanik monter maszyn i urządzeń, operator obrabiarek skrawających
 • 2 NOWOŚCI "STASZICA"!!!
  krawiec (krawiectwo jachtowe), tapicer (tapicerstwo jachtowe), technik mechanik (budowa i projektowanie jachtów), szkutnik (patent sternika motorowodnego)
 • 3 NOWOŚCI "STASZICA"!!!
  technik chłodnictwa i klimatyzacji, technik logistyk, technik mechanik, operator maszyn i urządzeń przemysłu spożywczego, magazynier logistyk
 • 4 NOWOŚCI "STASZICA"!!!
  monter zabudowy i robót wykończeniowych, monter sieci i instalacji sanitarnych, dekarz
 • 5 NOWOŚCI "STASZICA"!!!
  gwarancja zatrudnienia u naszych partnerów
baner
35,10,0,50,1
25,600,60,1,2000,5000,25,800
90,150,0,50,12,30,50,1,70,12,1,50,1,1,0,5000
0,1,1,1,0,38,15,5,2,1,0,20,0,0

MIŁOŚĆ W RODZINIE NIGDY NIE ZGINIE!!!

DSC 0040

W związku z tegorocznymi Dniami Rodziny, których hasło brzmi: Miłość w rodzinie nigdy nie zginie, postanowiliśmy zastanowić się nad poważnym problemem, przed którym musi stanąć każdy, kto chce stworzyć dobrą, kochającą się rodzinę i realizować swoje pasje zawodowe.

Rozmowy prowadzone w klasach, na korytarzach, podczas spotkań towarzyskich znalazły swój finał podczas przygotowanej przez nas debaty oksfordzkiej. Pojęcie debata jest wprawdzie znane każdemu i każdy chyba lubi czasem podebatować na różne tematy, ale aby należycie przygotować debatę oksfordzką, trzeba się napracować. Przede wszystkim należy porządnie sformułować problem. Myśleliśmy o różnych formach: Czy można pogodzić karierę zawodową z życiem osobistym? Czy kariera wpływa na jakość życia rodzinnego? W końcu zdecydowaliśmy, że pytanie Czy rodzina przeszkadza w karierze zawodowej? w sposób najbardziej jednoznaczny nazywa dylemat, który musi rozstrzygnąć każdy młody człowiek.

Trudnym momentem było rozdzielanie ról. Nie bardzo lubimy występować publicznie, nawet jeśli tę publiczność stanowią nasi przyjaciele. A może coś nie wyjdzie, ktoś zada pytanie, na które nie da się od razu odpowiedzieć?

Dawid Skibnicki postanowił zostać marszałkiem debaty. Zdawałoby się – rola niewielka, a wcale tak nie było. Damian musiał wprowadzić właściwą, raczej poważną atmosferę (a tu wszystkim było całkiem wesoło), musiał zwracać się do koleżanek i kolegów, używając odpowiednich formuł. Jego obowiązkiem było zadbanie o porządek i kontrolowanie czasu poszczególnych wypowiedzi. Okazało się, że na co dzień małomówny i bardzo spokojny człowiek świetnie radzi sobie z niesfornymi mówcami, a zasady etykiety ma doskonale opanowane.

Dziewczyny (Klaudia Pertek, Michalina Mucha, Ania Słupska) prezentujące swoje stanowiska również nie zawiodły. Przygotowały się rzetelnie i oponentom wcale nie było łatwo odpierać przemyślane argumenty. Mocno się musiał napracować Tomek Olejniczak, który przekonywał, że kariera i rodzina to raczej sprawy odległe od siebie.

Debatę podsumował Patryk Skalski. Z humorem pogodził strony sporu, więc towarzysząca prelegentom publiczność zmuszona był przyznać, że nie da się stwierdzić, kto ma rację. Może to i dobrze. W końcu jesteśmy różni, mamy różne priorytety, różne potrzeby. Na pewno uda się nam tak ułożyć życie, by cieszyć się rodziną i mieć satysfakcję w życiu zawodowym.

Dobrze, że czasem zdarza się okazja, by stanąć w biegu, pomyśleć o przyszłości i zaplanować ją, choćby bardzo ogólnie. Może debata to niezły sposób na taki przystanek?

 galeria zdjęć

Copyright © 2018. ZSZ Staszic CKU Rights Reserved.


Facebook