Aktualności

          • Zakończenie roku szkolnego 2025/2026 r.

            26.06.2026

            26 czerwca uroczystym apelem na sali gimnastycznej zakończyliśmy rok szkolny 2025/2026. Uroczystość była szczególnie ważna dla kończących Szkołę klas trzecich BSI. Wzięli w niej udział również zaproszeni goście: pani Elżbieta Sobotka- Wtorkowska- Podstarsza Cechu Rzemieślników i Przedsiębiorców w Ostródzie wraz z dyrektorem biura panią Sylwią Tumińską, pan Kamil Horodyłowski- z Animex Foods Sp. z o.o. Oddział w Morlinach oraz Wychowawcy Ośrodka Szkolenia i Wychowania OHP w Ostródzie.

            Spotkanie rozpoczęło się przemówieniem pani Dyrektor, Anny Teodorowicz oraz wystąpieniami zaproszonych gości. Następnie życzenia wygłosili przedstawiciele szkoły dla dorosłych. W dalszej części uroczystości uczniowie odebrali nagrody za wyniki w nauce oraz wysoką frekwencję. Wielu uczniów zostało wyróżnionych za liczne znaczące działania oraz udział w konkursach. Pani Dyrektor skierowała szczególne podziękowania do pani Agnieszki Mierzejewskiej, koordynatorki Konkursu „Hack de Ad”. Uczniowie, którzy brali w nim udział, otrzymali zespołowe nagrody finansowe a także bon o wartości 3 tysięcy złotych dla Szkoły.

            W kolejnej części spotkania głos zabrali wychowawcy kończących Szkołę klas trzecich szkoły branżowej. Przedstawiciele klas kończących złożyli podziękowania Dyrekcji Szkoły, a klasy drugie pożegnały starsze koleżanki i kolegów drobnymi upominkami. Gratulujemy uczniom klas trzecich BSI ukończenia Szkoły.

            Życzymy wszystkim bezpiecznych, spokojnych wakacji i do zobaczenia we wrześniu.

          • Wakacje bez próchnicy – zadbaj o zęby dziecka przed powrotem do szkoły!

            23.06.2026

            Wakacje to dobry moment, aby umówić dziecko na przegląd stomatologiczny, wykonać zabiegi profilaktyczne lub rozpocząć potrzebne leczenie – bez szkolnego pośpiechu i napiętego planu zajęć.

            Przypominamy, że gabinet stomatologiczny w naszej szkole w  Liceum Ogólnokształcącym ul. Drwęcka 2 w Ostródzie jest dostępny również w okresie wakacyjnym.

            W ramach akcji „Próchnica nie jedzie na wakacje” dzieci i młodzież mogą skorzystać z bezpłatnej opieki stomatologicznej, w tym przeglądów, profilaktyki oraz leczenia.

            Rodzicu, nie warto czekać, aż pojawi się ból. Wcześnie wykryty problem zwykle można rozwiązać szybciej i łatwiej.

            Zapisy i informacje: 882 722 135

            Zadzwoń i umów wizytę dziecka.

            Akcję realizują Agenci Uśmiechu.

          • KARKONOSKA PRZYGODA

            16.06.2026

            W dniach 23-27 maja 2026 r. uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w wycieczce w Karkonosze,
            podczas której poznawali piękno górskich krajobrazów oraz najciekawsze zabytki regionu.
            W programie znalazło się zwiedzanie słynnej Świątyni Wang w Karpaczu oraz Zamku Książ –
            jednego z najpiękniejszych zamków w Polsce. Ważnym punktem wycieczki była także wyprawa na Śnieżkę, najwyższy szczyt Karkonoszy, a także górska wędrówka przez Biały Jar i Kopę. Uczniowie odwiedzili również karkonoskie schroniska: Samotnię, Strzechę Akademicką oraz Dom Śląski. Wyjazd dostarczył wielu niezapomnianych wrażeń, sprzyjał integracji i aktywnemu wypoczynkowi.