Zespół Szkół Zawodowych im. Stanisława Staszica i Centrum Kształcenia Ustawicznego

66 426 marca 2024r., w Zespole Szkół Zawodowych im. Sandora Petofi w Ostródzie odbyły się Indywidualne Mistrzostwa Powiatu Ostródzkiego w szachach szybkich, w których to brali udział uczniowie ostródzkich szkół ponadpodstawowych. Organizatorem Mistrzostw był Powiat Ostródzki oraz Warmińsko-Mazurski Związek Szachowy. Uczniowie poszczególnych szkół mieli okazję rywalizować ze sobą o miano najlepszego szachisty oraz szachistki powiatu ostródzkiego. W turnieju wzięło udział 50 zawodników oraz 10 zawodniczek. Uczestnicy turnieju rywalizowali ze sobą w kategorii dziewcząt i chłopców.

Turniej rozegrano systemem szwajcarskim na dystansie 7 rund, tempo gry wynosiło 10 minut + 5 sekund na posunięcie, obowiązywały przepisy i zasady gry FIDE oraz Kodeks Szachowy Polskiego Związku Szachowego.

Podczas turnieju wśród uczestników było dużo zaciętej walki, rywalizacji, pokazu ambicji, zapału, co skutkowało niejednokrotnie szerokim wachlarzem ciekawych sytuacji na poszczególnych planszach. Turniej szachowy stał na bardzo wysokim poziomie.

W turnieju wśród dziewcząt z naszej szkoły najwyżej uplasowała się uczennica Blanka Zwierzykowska, która zajęła 5 miejsce. 8 miejsce zajęła zaś, Oliwia Latoszek. 9 miejsce zdobyła Antonina Kołodziej. Wszystkie uczennice biorące udział w zawodach były z klasy 1 Tr.

Wśród chłopców w turnieju najwyżej uplasował się Stanyslav Stremskyi z klasy 4 Tmf, który zajął 9 miejsce. 11 miejsce zajął Roman Burianenko z klasy 2w. Na miejscu 18 uplasował się uczeń klasy 4 Tl - Kacper Jaskorzyński.

Po rozegraniu wszystkich gier oraz wyłonieniu zwycięzców, najlepszych troje graczy z kategorii dziewcząt i chłopców otrzymało medale,  indywidualni mistrzowie otrzymali puchary. Wszyscy uczestnicy zaś, otrzymali dyplomy z rąk organizatorów oraz sędziów głównych zawodów.

Opiekunem grupy był nauczyciel wychowania fizycznego Żmijewski Marcin.