ZSZ Staszic CKU Ostroda - Self - adwokaci
 • 1 Zawodowy zawrót głowy
  Technik mechanik
 • 2 Zawodowy zawrót głowy
  Technik usług fryzjerskich
 • 3 Zawodowy zawrót głowy
  Technik architektury krajobrazu
 • 4 Zawodowy zawrót głowy
  Technik logistyk - możliwość wyboru specjalności wojskowej i inne koniecznie sprawdź
 • 5 A w czasie wolnym ...
  rozrywka
baner
35,10,0,50,1
25,600,60,1,2000,5000,25,800
90,150,0,50,12,30,50,1,70,12,1,50,1,1,0,5000
0,1,1,1,0,38,15,5,2,1,0,20,0,0

Self - adwokaci

dsc08338W poniedziałek w naszej szkole gościliśmy grupę osób z niepełnosprawnością intelektualną. Opowiadali nam o swoim życiu, o marzeniach i planach. Podzielili się także z nami swoimi sukcesami, które odnoszą uczestnicząc w Warsztatach Terapii Zajęciowej. Głównym założeniem spotkania było przybliżenie młodzieży problemów z jakimi zderzają się osoby niepełnosprawne w codziennym życiu. Większość ludzi z niepełnosprawnością intelektualną nie jest słuchanych, sprawują oni niewielką kontrolę nad własnym życiem, nie są traktowani z szacunkiem. Często wynika to z niedoceniania ich umiejętności. Wielu członków rodzin i profesjonalistów nadal postrzega osoby z niepełnosprawnością intelektualną jak dzieci i nie pozwala im na swobodę w podejmowaniu decyzji, popełniania błędów i uczenia się, sprawowania większej kontroli nad własnym życiem. Jednak nie wszystkie osoby niepełnosprawne takiej kontroli potrzebują. Są osoby, które same doskonale radzą sobie z trudnościami dnia codziennego, stają się one rzecznikami własnych spraw – zostają Self - adwokatami.

Opiekunem grupy, a zarazem moderatorem spotkania była pani Małgorzata Grzyb. Organizatorem spotkania była pani  Katarzyna Ćwirynkało pełnomocnik ds. Osób Niepełnosprawnych  w naszej szkole.

Podziękowania i małe słodkie „Mikołajkowe” upominki wręczyła uczestnikom przebywająca tego dnia w naszej szkole pani wizytator Irena Rubczewska oraz pani dyrektor Anna Teodorowicz.

Galeria zdjęć

Copyright © 2018. ZSZ Staszic CKU Rights Reserved.


Facebook